Kuchnia w stylu retro – jak stworzyć pomieszczenie z duszą?

Kuchnia, w której spędzamy sporą część naszego czasu, powinna wpasowywać się w nasze gusta. Poza funkcjonalnością, praktycznością i zachowaniem zasady pięciu stref, ważny jest także aspekt wizualny.

Kuchnia, w której spędzamy sporą część naszego czasu, powinna wpasowywać się w nasze gusta. Poza funkcjonalnością, praktycznością i zachowaniem zasady pięciu stref, ważny jest także aspekt wizualny. Modne ostatnio kuchnie stylowe retro podbijają serca naszych klientów.

Klasycznie nie oznacza nudno

klasyczna kuchniaDla wielbicieli retro najlepszym rozwiązaniem są meble kuchenne drewniane. Wpasowują się one w ideę stylu – drewno jest bowiem nieodłącznym elementem klasyki. Dla każdego, dla kogo ważny jest charakter pomieszczenia, a także jego solidne wykonanie kuchnie na wymiar są opcją, jaka pozwoli dostosować wyobrażenia do często wymagających warunków mieszkaniowych. Klasyka nie stoi na równi z nudą. Wprowadzając do naszej kuchni elementy retro, mamy szansę pobawić się kolorami, kształtami i dodatkami, których mnogość pozwala nam eksperymentować i realizować swoje wcześniej założone wizje. Można tu z powodzeniem postawić na minimalizm lub dać się ponieść fantazji, wybierając bardziej ekstrawaganckie dodatki. Styl retro daje możliwość na zabawę aranżacjami, możemy żonglować barwami i dobierać fronty mebli kuchennych – od błyszczących po matowe – według naszych upodobań. Nie można zapominać o subtelnych, kuchennych dodatkach, które odpowiednio wyselekcjonowane idealne dopełnią nasze wnętrze. Mowa tu o ściereczkach kuchennych, zasłonach czy zastawie stołowej.

Połączenie starego i nowego, czyli retro w naszym domu

Styl retro pozwala nam łączyć. Możemy harmonizować ze sobą nowoczesne, ekskluzywne meble kuchenne z tymi bardziej klasycznymi. Połączenie tych dwóch wymaga precyzji i wyczucia, jednak odpowiednie dobranie dodatków i wykończeń jest gwarancją sukcesu. Kuchnie wykonywane na wymiar pozwalają nam dostosowywać się do wnętrza, jakim dysponujemy. Możemy więc zapewnić sobie prostotę i elegancję połączoną z kolorowymi, pastelowymi dodatkami, nawiązać do popularnych teraz skandynawskich nut, lub wybrać najbardziej krzykliwe barwy, wciąż utrzymując się jednak w klimacie retro.

Kuchnie z drewna idealnie oddają ducha retro, są przy tym świetnym kompanem dla każdego innego materiału i dodatku. Przytulnie zaaranżowane wnętrza zachęcają domowników do wspólnego spędzania czasu. Styl vintage przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, kojarzy się z ciepłem. Kuchnie w stylu retro najlepiej sprawdzają się w dużych, przestronnych pomieszczeniach. Mnogość dodatków niekiedy przytłacza, na małej przestrzeni może się to okazać zgubne.