Kuchenna wyspa. Tak czy nie?

Posiadacze dużych, przestronnych kuchni mogą sobie pozwolić na dodatkowe udogodnienie w postaci funkcjonalnej wyspy kuchennej. Zanim podejmiemy decyzję o tym, czy chcemy ją mieć, należy zastanowić się, czy jest ona stworzona właśnie dla nas.

Posiadacze dużych, przestronnych kuchni mogą sobie pozwolić na dodatkowe udogodnienie w postaci funkcjonalnej wyspy kuchennej. Zanim podejmiemy decyzję o tym, czy chcemy ją mieć, należy zastanowić się, czy jest ona stworzona właśnie dla nas. Czasami okazuje się bowiem, że mimo szczerych chęci wyspa kuchenna jest niepraktyczna lub nie mamy na nią po prostu miejsca.

Korzyści płynące z posiadania wyspy kuchennej

wyspa kuchennaWyspa kuchenna ma wiele zalet. Posiadając ją, zyskujemy, przede wszystkim dodatkowy blat roboczy lub jadalny. Coraz modniejsze są rozwiązania, w których montuje się na wyspach kuchennych zlewozmywaki, zmywarki lub kuchenki, ta metoda generuje nam jednak dodatkowe koszta w postaci doprowadzenia przyłączy wodno-kanalizacyjnych lub elektrycznych. W niektórych mieszkaniach zmiany na taką skalę są niemożliwe. Rozwiązaniem sytuacji może okazać się półwysep, którego aranżacja nie jest często tak czasochłonna i kosztowna. Decydując się na posiadanie wyspy kuchennej, możemy sięgnąć po gotowe rozwiązania lub skorzystać z mebli na wymiar, które zostaną wykonane specjalnie dla nas. Wyspy kuchenne posiadają różne długości, szerokości, a także wysokości, które z powodzeniem przystosujemy do naszych potrzeb. W zależności od jej przeznaczenia – rozmiar, a przede wszystkim wysokość takiej wyspy, różni się. Inną wysokość będzie miała wyspa przeznaczona do spożywania posiłków, inną ta, która posłuży nam jako blat roboczy. Istnieją jednak innowacyjne rozwiązania, pozwalające dołączyć do wyspy dodatkową przestrzeń stworzoną wyłącznie do jedzenia. Wyspy kuchenne pięknie komponują się z podwieszanymi sufitami oraz dodatkowym oświetleniem LED.

Kiedy warto zastanowić się nad wyspą kuchenną?

Wyspa kuchenna pięknie prezentuje się w pomieszczeniach dużych i przestronnych. Idealnie dopełnia całość aranżacji, dodając jej uroku. Ekskluzywne meble kuchenne produkowane w naszych zakładach pozwalają zaaranżować kuchnię z wykorzystaniem wyspy oraz jej dodatkowych elementów. Wyspa może być uzupełnieniem do kuchni urządzonej w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Meble kuchenne klasyczne idealnie współgrają z tym innowacyjnym rozwiązaniem, nie jest więc ono zarezerwowane wyłącznie dla kuchni awangardowych.

Wyspa kuchenna idealnie sprawdza się w przestrzeniach otwartych, między kuchnią a salonem, tworząc pośród nich swoistą granicę. Jednocześnie przyczynia się do scalania, pozwala rodzinie na wspólne spędzanie czasu i kreatywne przyrządzanie posiłków. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla kuchni dużych i przestronnych, otwartych lub półotwartych, połączonych z salonami czy jadalniami.