Jak poradzić sobie z zabudową małej kuchni?

Nie każdy z nas jest właścicielem dużej, pokaźnej kuchni, którą może zagospodarować w dowolny dla siebie sposób. Większość bloków mieszkalnych oraz domków jednorodzinnych posiada kuchnie z ograniczoną, często małą powierzchnią, która skutecznie blokuje...

Nie każdy z nas jest właścicielem dużej, pokaźnej kuchni, którą może zagospodarować w dowolny dla siebie sposób. Większość bloków mieszkalnych oraz domków jednorodzinnych posiada kuchnie z ograniczoną, często małą powierzchnią, która skutecznie blokuje nasze możliwości. Zabudowa małej kuchni nie musi być jednak wielkim problemem. Jednym z rozwiązań jest zdecydować się na meble kuchenne na wymiar.

Mała kuchnia, duży problem? Niekoniecznie!

mała kuchniaPosiadanie małego metrażu nie musi być dla nas problemem. Odpowiednia organizacja wnętrza, przygotowanie projektu i jego realizacja są kluczem do urządzenia kuchni małej, jednak funkcjonalnej. Warto rozważyć ograniczenie sprzętów, które nie są nam szczególnie potrzebne. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie kolorów, które optycznie powiększają pomieszczenie, by stworzyć iluzję większego, przestronniejszego wnętrza. Dobrze sprawdzają się w takim wypadku barwy jasne i odcienie pastelowe. Szalenie ważną rolę odgrywa także światło. Ciemne, nieoświetlone kuchnie, szczególnie o tak małym metrażu nie wzbudzają pozytywnych skojarzeń, nie są też dobrym miejscem do codziennej pracy, która staje się wreszcie przykrym obowiązkiem.

Funkcjonalne zagospodarowanie małej przestrzeni

Podczas aranżacji naszej małej kuchni warto zdecydować się na usługi stolarskie, które oferują kuchnie na wymiar. Możemy dzięki temu zagospodarować całą dostępną nam przestrzeń w optymalny sposób. Dokładamy wszelkich starań, by nasze projekty były dopasowywane indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Kuchnie o małych rozmiarach są wyzwaniem, któremu można sprostać. Decydujące jest odpowiednie rozplanowanie i rozmieszczenie wszystkich pięciu stref, a także podjęcie kluczowych decyzji o tym, czego najbardziej potrzebujemy, a co można z naszej kuchni usunąć. Mnogość dodatków nie jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie gdy zabierają one bardzo cenne dla nas miejsce.

Nieduże przestrzenie są wymagające, jednak praca nad ich zaprojektowaniem przynosi nam największą satysfakcję. Decydując się na wybór mebli na wymiar, możemy wykreować wnętrze, które spełni wszystkie nasze oczekiwania, również te, związane z jego odpowiednim i użytecznym zagospodarowaniem. Mniejsze metrażowo kuchnie nie muszą być wcale gorsze, również mogą być modne i stylowe, a my nie musimy rezygnować z naszych marzeń. Posiadanie mniejszej kuchni to sztuka kompromisu, a my musimy zdecydować o tym, jakie elementy wyposażenia odgrywają dla nas kluczową rolę.