Funkcjonalne systemy kuchenne

Ugotowanie nawet najprostszej potrawy wymaga wykonania przynajmniej kilku czynności w kuchni. Trzeba otworzyć szafkę, lodówkę, wyjąć sztućce.

Żeby wszystkie te działania mogły przebiegać w sposób płynny, można wykorzystać do tego kilka praktycznych mechanizmów. Są one montowane przez firmy, których specjalizacją są meble kuchenne na wymiar. Ich zastosowanie może być sporym ułatwieniem, zwłaszcza gdy goni nas czas.

Otwieranie szafki

Każdemu, kto regularnie gotuje posiłki zdarzyła się sytuacja: brudne lub zajęte ręce i pilna konieczność sięgnięcia po jakiś produkt spożywczy do szuflady. Dzięki elektrycznemu systemowi, który otworzy szufladę, wystarczy jedynie dotknąć części narożnej frontu. I wcale nie trzeba tego robić rękami!

Praktyczne i pojemne szafki

Szuflada z możliwością wysunięcia do końca to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu, uzyskuje się łatwy dostęp do wszystkich rzeczy, które znajdują się w środku. Niczego nie trzeba przesuwać, bo wszystkie produkty spożywcze czy garnki są na wyciągnięcie ręki.
meble kuchenne

Różnorodne głębokości szuflad

Nowoczesne meble kuchenne posiadają różnorodne głębokości szuflad. Te najwęższe są przeznaczone do przechowywania sztućców, desek, tacek czy tekstyliów. Dzięki temu wolną przestrzeń można wykorzystać do maksimum możliwości. Cenną wskazówką dotyczącą mniejszych akcesoriów jest kupno organizerów. Dzięki nim utrzymanie porządku będzie łatwiejsze.

Bezpieczeństwo dla maluchów

Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, warto pomyśleć o ograniczeniu sytuacji, które mogą spowodować różne urazy. Zapewnią to chociażby półki, które posiadają wmontowane czujniki. Dzięki ich obecności, dziecko nie przytrzaśnie sobie ręki frontem zamykającej się szafki.

Dodatkowe oświetlenie

Listy LED zamontowane w szafkach czy w witrynach to coś, co daje wyjątkowy efekt. Dzięki obecności takiego oświetlenia, można sięgnąć z szuflady po produkt, bez konieczności zapalania światła w całym pomieszczeniu. Wygląda to naprawdę ciekawie!

Wykorzystanie przestrzeni na rogu

Szafka narożna może być naprawdę pojemna, jeśli zamontuje się w niej wysuwane półkę. Dzięki temu zyska się dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy, z których nie korzysta się tak często (np. wysoki garnek dla większej ilości osób, brytfanna czy mikser).

Meble kuchenne mogą posiadać wiele funkcji, które mogą okazać się pomocne. Dzięki skorzystaniu z oferty doświadczonego producenta, można zyskać nowoczesne i użyteczne pomieszczenie. W punktach sprzedaży we Wrocławiu i Lesznie można zobaczyć, jak rozwiązania wyglądają w praktyce. Ta możliwość spodoba się także mieszkańcom innych dolnośląskich miejscowości jak Twardogóra czy Lubin.