Elegancka, stylizowana kuchnia black&white

Kuchnie stylizowane to propozycja dla miłośników eleganckich wnętrz obdarzonych niepowtarzalnym charakterem. Wyróżniają się one kunsztowną formą, wysoką jakością materiałów i starannym doborem wszystkich detali. Doskonale obrazuje to klasyczna kuchnia .

Połączenie bieli i czerni to dominanta niezwykle eleganckiej kuchni autorstwa firmy Meble Janas we współpracy z klientką. Utrzymana w klasycznym stylu, zawiera w sobie również elementy inspirowane art deco oraz kuchniami angielskimi. To wyjątkowo spójne wnętrze, w którym każdy element został starannie przemyślany i stanowi harmonijną część całości. Zarówno kolorystyka, materiały, kształt zabudowy i dodatki składają się na elegancki i perfekcyjny wygląd wnętrza.

Klasyczne fronty ramowe z MDF wykończono lakierem w kolorze krystalicznej bieli. Charakterystyczne dla ich powierzchni frezy powielono również na boazerii zamontowanej w dolnej części ściany w kuchni. Taki zabieg pozwolił osiągnąć elegancki i spójny wygląd całego wnętrza. Funkcjonalną ozdobą samych frontów są delikatne, połyskujące uchwyty o zaokrąglonych kształtach.

Naturalne i trwałe materiał w klasycznej kuchni

Na tle jasnej zabudowy kuchennej wyróżnia się blat wykonany z czarnego granitu o polerowanej fakturze. Ten gatunek kamienia jest jedynym z najlepszych materiałów na powierzchnie robocze: wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe działanie wilgoci czy przebarwienia, stanowi trwały element każdej aranżacji. Przy regularnej impregnacji blat z kamienia zachowa nienaganny i elegancki wygląd na bardzo długi czas.

Obecność naturalnych, solidnych i trwałych materiałów jest charakterystyczna dla klasycznych kuchni. Podkreślają one ponadczasowy styl wnętrza, które prezentuje się interesująco niezależnie od zmieniających się trendów aranżacyjnych.

Kuchnia i salon połączone witrynami

Zastosowany został ciekawy koncept pozwalający na odseparowanie kuchni i sąsiadującej z nią jadalni, przy jednoczesnym zachowaniu spójności między tymi dwoma pomieszczeniami. Oddzielono je klasycznymi witrynami idealnie dopasowanymi do wyglądu obu wnętrz. Zarówno od strony kuchni, jak i salonu witryny są wyposażone w przeszklone fronty, które pozwalają wyeksponować zastawę i inne umieszczone w nich przedmioty. Dodatkowym atutem mebli jest oświetlenie wewnętrzne, które podkreśla ich walory wizualne oraz kreuje przytulny klimat w salonie i kuchni.

Stylizowana wyspa z hokerami

Centralnym punktem kuchni jest wyspa, która dzięki zastosowaniu przedłużonego blatu z powodzeniem zastępuje stół kuchenny. Stanowi ona zarazem niezwykle dekoracyjny element wnętrza. Stylizowane nogi wspierające blat (inspirowane meblami z epoki ludwikowskiej), otwarta półka podzielona szprosami oraz wąskie, ramowe fronty nadają jej niepowtarzalny wygląd. Modne hokery z kołatką, nawiązujące do mebli art deco, dopełniają aranżację wyspy. Jednocześnie korespondują one z wyglądem foteli znajdujących się w części jadalnianej.

Detale podkreślające styl wnętrza

Jednym z elementów nadającym aranżacji oryginalnego wyrazu jest okap obudowany masywną, stylizowaną oprawą kominową, charakterystyczną dla kuchni angielskich. Oprawa, wyposażona w podwójny gzyms, stanowi jeden z wyróżników wnętrza oraz jego zdecydowaną ozdobę. Z wyglądem zabudowy współgra również zlewozmywak modułowy, który swoim wyglądem nawiązuje do modeli z lat 50. Jego harmonijnym dopełnieniem jest elegancka bateria kuchenna. Styl zabudowy podkreśla również obecna na podłodze biało-czarna mozaika oktagonalna, która podobnie jak ciężkie, eleganckie rolety w pasy, została utrzymana w kolorystyce black&white.

Salony sprzedaży firmy Meble Janas znajdują się w Cieszynie (k. Twardogóry), Wrocławiu i Lesznie.
Dodatkowe zdjęcia i informacje produktów Meble Janas dostępne na stronie: www.meblejanas.eu oraz na facebook Meble Janas

źródło:http://kuchnieportal.pl/aranzacje/0/456/elegancka–stylizowana-kuchnia-blackandwhite.html