Czy warto inwestować w spersonalizowaną kuchnię?

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń w domu, w których spędza się niesamowicie dużą ilość czasu. Zależnie od wielkości rodziny, można w kuchni spędzić od czterech do pięciu godzin! Jest to czas poświęcony na sprzątanie, gotowanie…

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń w domu, w których spędza się niesamowicie dużą ilość czasu. Zależnie od wielkości rodziny, można w kuchni spędzić od czterech do pięciu godzin! Jest to czas poświęcony na sprzątanie, gotowanie, czasami przeznaczony na przyjmowanie gości oraz na spokojne rozmowy przy kawie. Warto jest więc, by przestrzeń ta była jak najbardziej dostosowana do swojego właściciela, jak również by była jak najwygodniejsza w użytkowaniu. Jak można osiągnąć taki efekt? Najłatwiej jest zamówić tak zwaną „kuchnię na wymiar”, czyli kuchnię dostosowaną w stu procentach do osoby, która będzie z niej korzystała. Naturalnie jest to opcja droższa niż dobranie mebli kuchennych w sklepie meblarskim, dlatego wiele osób przytłoczonych kosztami remontu z niej rezygnuje. Czy słusznie? O tym postaramy się opowiedzieć w tym tekście.

Kuchnia na wymiar, czyli przestrzeń dostosowana do właściciela

Czym charakteryzują się meble kuchenne dostępne w dowolnym salonie meblarskim? Są one stworzone w taki sposób, by trafić mogły do jak największej liczby osób o różnych gustach. Czasami faktycznie mogą mieć one ciekawe wzornictwo, a ich wygląd może przemówić do gustu osoby kupującej, zwykle jednak ich kupno jest efektem swoistego kompromisu między ceną a wymogami. Kuchnie na zamówienie są ich odwrotnością – stworzone są one dokładnie w taki sposób, w jaki wymarzył to sobie ich przyszły właściciel. Dzięki temu może on dowolnie zmodyfikować i dostosować swoje meble do własnych potrzeb. To on określa, gdzie będzie znajdował się zlewozmywak, piecyk czy lodówka, z której strony będą otwierały się szafki, jaką wysokość będzie miał blat oraz jakie dodatki znajdą się na wyposażeniu. Nie ma tutaj ograniczeń, jakie są typowe dla mebli już przygotowanych i wystawionych na sprzedaż – dzięki temu kuchnia może być dokładnie taka, jaką wymarzył sobie jej właściciel.
nowoczesne kuchnie na wymiar

W pełni wykorzystana przestrzeń kuchenna

Meble kuchenne na wymiar oferują pewne rozwiązania, jakich nie proponują żadne inne meble przygotowane do sprzedaży – mianowicie, można rozplanować kuchnie w taki sposób, by wykorzystać sto procent dostępnej przestrzeni. W końcu producent mebli kuchennych przygotowuje je do konkretnego pomieszczenia, dzięki czemu każdy centymetr zostaje w pełni wykorzystany. Efektem tego jest więcej przestrzeni roboczej, jak również lepszy wygląd samej kuchni – w końcu zakryte są wszystkie szczeliny i rury, które w innym przypadku mogłyby naruszyć wygląd całej aranżacji.

Kuchnia w pełni dostosowana do gustu

Nawet ekskluzywne meble kuchenne przygotowane i wystawione na sprzedaż są tworzone w taki sposób, by trafiały do jak największego grona kupujących. Z tego względu nie znajdzie się indywidualnie przystosowanych rozwiązań, jak również ciężko będzie trafić na meble, które idealnie pasują do gustu kupującego. Kuchnie spersonalizowane i zamówione nie mają takiego problemu – mogą one wyglądać dokładnie tak, jak zaplanował to sobie ich przyszły właściciel. Można więc wybrać materiały, kolorystykę oraz wykończenie mebli, by móc stworzyć przestrzeń idealnie pasującą do reszty domu, jak również do wymarzonego zamysłu.

Czy warto jest więc rezygnować z kuchni wykonanej na zamówienie na rzecz tych dostępnych w sklepach i salonach meblowych? Jednoznaczna odpowiedź jest dość trudna, jednak wszystko mówi, iż odpowiedź brzmi: „nie”. Jedynie spersonalizowana kuchnia spełni wszystkie wymagania swojego właściciela, niezależnie od tego czy mowa tu o wyglądzie, czy o funkcjonalności.